Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

Kusznierewicz i Życki na 21. miejscu
Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki zajęli 21. w ME
Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki zajęli 21. w ME / fot. star-euro.ch
    Na 21. miejscu zakończyli udział w żeglarskich mistrzostwach Europy Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki.

Złoty medal zdobyła niemiecka załoga Robert Stanjek - Markus Koy, którzy wyprzedzili Chorwatów Lovrovic (ojca i syna). Brązowy medal wywalczyli reprezentanci Danii Christian Monberg i Martin Leifelt.
    Polacy bardzo dobrze rozpoczęli zawody rozgrywane na jeziorze Thun w Szwajcarii. W pierwszym wyścigu zajęli czwarte miejsce. Jednak w drugim popełnili falstart i zostali zdyskwalifikowani. Zwyciężając w czwartym wyścigu potwierdzili swoje aspiracje do światowej czołówki w tej konkurencji. Czwarty start znów był nieudany - zaledwie 26. miejsce. Ostatniego, sobotniego wyścigu nie udało się już rozegrać z powodu zmiennego wiatru. Ostatecznie Kusznierewicz i Życki zostali sklasyfikowani na 21. miejscu.
    Dla obu żeglarzy starty w klasie Star stanowią nowe wyzwanie. Dotychczas rywalizowali w Finnie i szwajcarskie zawody były ich wspólnym debiutem w nowej konkurencji. Głównym celem, jaki sobie postawili jest start na olimpiadzie w Pekinie.
    Już w najbliższą środę Kusznierewicz i Życki wystartują w Holandii, w zawodach Pucharu Świata "Holland Regatta", dawniej "SPA Regatta".