szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej niepełnosprawnych na stojąco
Siatkarze Startu Warszawa wystąpią w finale mistrzostw polski
Siatkarze Startu Warszawa wystąpią w finale mistrzostw polski / fot. Maciej Kowalczyk
    Cztery drużyny wystąpią w finałowym turnieju mistrzostw Polski, który odbędzie się w listopadzie w Elblągu. Wśród grona najlepszych, dzięki zwycięstwu 3:1 nad najsilniejszym w lidze Atakiem Elbląg, znalazł się Start Warszawa.

Sobotni mecz Warszawy z Elblągiem należał do najciekawszych pojedynków sobotnio-niedzielnego II turnieju mistrzostw Polski. Po "planowym", gładko wygranym przez Elbląg pierwszym secie, mecz ułożył się po myśli trzeźwo myślących gospodarzy. Bardzo mądrze grał trener Warszawy Adam Zawiślak, blokując atomowe ataki najgroźniejszego elblążanina Jerzego Kruszelnickiego. Zwycięstwo zapewniły Startowi: kombinowana zagrywka Janusza Szarwarka oraz nieprzewidywalne plasowane ataki po przekątnej Andrzeja Puchalskiego i Kamila Gregorczyka. W ostatnim secie dobrze grającym warszawianom wychodziło już niemal wszystko.