logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Finał szóstej edycji konkursu Aktywna Gmina
Aktywna Gmina
Aktywna Gmina / fot. ...
Już po raz szósty fundacja Aktywni uhonoruje gminy, które najlepiej dbają o zdrowie i kondycję fizyczną swoich mieszkańców. Rozstrzygnięcie kolejnej edycji konkursu odbędzie się 18 czerwca 2011 roku w Radlinie.

Wręczenie nagród nastąpi o godz. 14.00 na Placu Radlińskich Olimpijczyków i będzie zwieńczeniem wielkiej imprezy sportowo-rekreacyjnej obejmującej szereg zawodów i wydarzeń sportowych.

Program imprezy:

18 czerwiec 2011 r. - Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Aktywna Gmina”

Mistrzostwa Śląska Amatorów w Nordic Walking – Park Leśny Obszary
zapisy godz. 8.30-10.30 – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Radlinie
godz. 11.00 – pokazowe bezpłatne zajęcia Nordic Walking
godz. 11.00 – START do chodu głównego – dystans 7500 m
godz. 14.00 – ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, losowanie  nagród – Plac Radlińskich Olimpijczyków
godz. 14.00 - finał ogólnopolskiego konkursu "Aktywna Gmina" - wręczenie nagród laureatom
godz. 15.00 Seminarium dla Laureatów „Aktywnej Gminy 2011”

Dni Miasta Mohelnice w Radlinie
- godz. 15.00 - Prezentacje i Występy Gości z Miasta Mohelnice
- godz. 19.00 - Zespół Rockowy "HERRGOTT"
- godz. 20.30 -  Gwiazda Wieczoru: Małgorzata Ostrowska z zespołem
Ponadto: infokiosk miasta Mohelnice, stoiska z rękodziełem i ozdobami, liczne stoiska gastronomiczne, atrakcje dla dzieci.

Konkurs „Aktywna Gmina” organizowany jest przez fundację Aktywni od 2006 roku. Początkowo odbywał się w cyklu półrocznym i obejmował sezon wiosenno-letni oraz jesienno-zimowy. Od roku 2008 konkurs organizowany jest w cyklu rocznym.

Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie regionów, które najbardziej dbają o popularyzację sportu, rekreacji i aktywnego trybu życia na swoim terenie. Komisja konkursowa bierze pod uwagę wszelkie imprezy sportowo-rekreacyjne, których organizatorami, współorganizatorami, sponsorami są gminy uczestniczące w konkursie. Konkurs dotyczy w szczególności kursów, zajęć, szkoleń, konkursów i zawodów sportowych (dla osób wszystkich kategorii wiekowych, w tym osób niepełnosprawnych, kobiet w ciąży, osób z nadwagą itd.) z zakresu sportu powszechnego i rekreacji, imprez integrujących lokalne społeczności przez aktywność sportową oraz wszelkiego rodzaju promowania aktywności ruchowej na terenie gmin. Konkurs obejmuje także zaplanowane, rozpoczęte i realizowane przez gminy inwestycje sportowe. W szczególności budowę obiektów sportowych, zakup sprzętu sportowego dla poszczególnych instytucji, szkół, przedszkoli itd. Konkursem objęte są także wszelkie działania gminy polegające na wynajmowaniu i użyczaniu sprzętu sportowego.

Każda edycja konkursu zakończona jest plenerową imprezą sportowo-rekreacyjną. Gospodarzami kolejnych finałów są gminy, które zwyciężyły w poprzednich edycjach.
Pierwsza edycja konkursu trwała od 1 marca do 30 września 2006 roku. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 21 października 2006 roku, podczas Aktywnego Pikniku z Gwiazdami Sportu i Estrady, na terenie Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pierwsze miejsce zajął wówczas podwarszawski Raszyn, drugą nagrodę zdobył Sopot, a trzecią Sterdyń.
Rozstrzygnięcie drugiej edycji konkursu "Aktywna Gmina" nastąpiło podczas imprezy sportowo-rekreacyjnej "Raszyn Dzieciom", 3 czerwca 2007 roku. Pierwsze miejsce zajęły Kozienice, drugą nagrodę zdobył Przemyśl, a dwie, równorzędne trzecie nagrody: Kraków i Nysa.
W trzeciej edycji zwyciężył Przemyśl, drugie miejsce zajęła gmina Skarżysko-Kamienna, a trzecie Krosno. Nagrody i wyróżnienia zostały wręczone 5 października podczas "Mistrzostw Regionu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce" oraz mityngu "Szukamy Talentów w LA", rozgrywanych w Kozienicach.
Czwarta edycja obejmowała okres: 1.01 - 31.12.2008. Wręczenie nagród nastąpiło podczas "Mistrzostw Województwa Podkarpackiego - Family Cup 2009" w kolarstwie górskim, będących jednocześnie Mistrzostwami Polski Amatorów zorganizowanych przy współudziale Ministerstwa Sportu, pod patronatem Prezydenta RP oraz Prezydenta Miasta Przemyśla. Mistrzostwom i finałowi konkursu towarzyszyła Gra terenowa organizowana przez TKKF "Ogniwo" Przemyśl dla dzieci i młodzieży z województwa podkarpackiego. Pierwsze miejsce w czwartej edycji konkursu Aktywna Gmina zajął Radlin, drugą Złotoryja, a trzecią Łódź.
Radlin zwyciężył również w piątej edycji konkursu, która obejmowała okres: 1.01 - 31.12.2009. Drugie miejsce zajął Przemyśl, a trzecie Płońsk oraz Somonino. Wręczenia nagród nastąpiło 29.05.2010 w Radlinie podczas wielkiej imprezy sportowo-rekreacyjnej, która obejmowała szereg zawodów i wydarzeń sportowych skierowanych do wszystkich grup wiekowych. Gości z innych gmin najbardziej zainteresowało seminarium poświęcone budowie ścieżek Nordic Walking będących integralnym elementem nowego oblicza programu Aktywna Gmina realizowanego przez fundacje Aktywni. Pierwsza z takich ścieżek została otwarta właśnie w Radlinie 29 maja 2010 roku.

Szósta edycja konkursu obejmowała okres: 1.01 - 31.12.2010. Laureatów tej edycji poznamy 18 czerwca w Radlinie.

I edycja konkursu Aktywna Gmina

II edycja konkursu Aktywna Gmina

III edycja konkursu Aktywna Gmina

IV edycja konkursu Aktywna Gmina

V edycja konkursu Aktywna Gmina
2011-05-01 - aktivpro.pl /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Sporty lądowe - Nordic walking

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1