logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Akademia Zdrowia z Nordic Walking
/ fot. ...
W dniu 07.05.2011 odbyła się pierwsza odsłona Akademii Zdrowia  w Ośrodku Wczasowo-Rehabilitacyjnym SOSENKA. Patronat medialny nad imprezą objęli: Fundacja Aktywni, Nordic Walking Polska oraz portal Bialystokonline.pl.  Impreza poświęcona była nauce chodzenia z kijkami Nordic Walking, aktywności która zyskuje coraz liczniejsze rzesze miłośników. Mimo niesprzyjającej pogody uczestnicy Akademii byli pozytywnie nastawieni i licznie stawili się w ośrodku.

Osoby nie mające własnych kijków mogły wypożyczyć sprzęt nieodpłatnie. Instruktorzy przekazali wiedzę zarówno teoretyczną (doradzili jak dobrać kije, powiedzieli jak są zbudowane oraz na co zwrócić uwagę przy ich zakupie), a także praktyczną z zakresu chodzenia z kijkami Nordic Walking (pokazali jak dobrać wysokość kija, jak prawidłowo przeprowadzić rozgrzewkę, jak pracować ramionami oraz jak zakończyć ćwiczenia). Po rozgrzewce uczestnicy wraz z instruktorką przemaszerowali skrajem budzącej się do życia Puszczy Knyszyńskiej.
Po spacerze na wszystkich czekała gorąca herbata oraz słodki poczęstunek. Uczestnicy Akademii Zdrowia dostali także materiały informacyjne związane z Nordic Walking oraz ofertą Ośrodka Sosenka, a także upominkami od portalu Bialystokonline.pl.
Wszyscy uczestnicy mogli nieodpłatnie skorzystać z masażu dłoni oraz indywidualnie porozmawiać z instruktorami Nordic Walking.
Zajęcia z zakresu Nordic Walking cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i z pewnością w przyszłych odsłonach Akademii Zdrowia pojawi się jeszcze ta forma rekreacji.
Akademia Zdrowia jest cykliczną, bezpłatną imprezą poświęconą upowszechnianiu zdrowego stylu życia. Uczestnicy mają zapewniony sprzęt oraz opiekę instruktorów. Szczegóły o kolejnych edycjach imprezy można odnaleźć na www.PensjonatSosenka.pl
Wszyscy goście Ośrodka Wczasowo-Rehabilitacyjnego Sosenka podczas turnusu mogą nieodpłatnie nauczyć się chodzić z kijkami Nordic Walking oraz korzystać ze sprzętów sportowo- rekreacyjnych.


2011-05-19 - aktivpro.pl /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Sporty lądowe - Nordic walking

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1