logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Medale polskich siłaczy
21. Mistrzostwa Europy w Armwrestlingu
21. Mistrzostwa Europy w Armwrestlingu / fot. armpower.net
Dwa medale zdobyli polscy zawodnicy podczas 21. Mistrzostw Europy w Armwrestlingu, rozgrywanych w tureckim Kermer. Ze srebrnym medalem wróciła do kraju Kornelia Maśnik z Choszczna, na najniższym stopniu podium stanął natomiast Andrzej Głąbała z Rumi.

Gospodarzem tegorocznej, europejskiej rywalizacji w dniach 08-15 maja 2011 roku było turystyczne miasto Kemer (region Antaylia) w Turcji. Do startu stanęło dokładnie 509 zawodników, by rywalizować o jak najlepsze miejsca 22 Mistrzostw Europy w kategoriach: juniorskich, seniorskich, mastersów, grand mastersów oraz osób niepełnosprawnych. Najliczniejszą grupę zawodników jak zwykle wystawiła reprezentacja Rosji (116 zawodników). Drugą co do wielkości drużyną na tegorocznym Euro Arm 2011 byli gospodarze, czyli reprezentacja Tureckiego Armwrestlingu (83 zawodników). Trzecią co do wielkości drużyną w europejskiej rywalizacji była Ukraina, która wystawiła 67 zawodników. Polskę reprezentowała 13 osobowa kadra narodowa, wyłoniona podczas startu na kwietniowych Mistrzostwach Polski w Nisku tego roku.

„W historii startu polskiej kadry armwrestlingu notowaliśmy już lepsze starty naszych zawodników. W tym roku do kraju wróciliśmy tylko, a może aż z 2 medalami. Nasz kraj reprezentowało przecież tylko 13 zawodników. W porównaniu z liderami drużynowymi – Rosyjską reprezentacją nasza kadra była nad wyraz skromna. Wielu z nas praktycznie otarło się o podium, co w rezultacie na 26 Państw dało nam 12 miejsce w klasyfikacji drużynowej ogólnej. Myślę, że przyszłoroczne zmagania europejskie wypadną znacznie lepiej. Sam fakt, że będą organizowane w Polsce, a dokładnie mówiąc w Gdańsku sprawia, że jako gospodarz musimy pokazać się z jak najlepszej strony” – powiedział Prezydent Polskiej Federacji Armwrestlingu, a zarazem bezpośredni uczestnik mistrzostw – Igor Mazurenko z Gdyni.

Faworyci zawiedli!

Podczas tegorocznych Euro Arm mocno liczyliśmy na miejsca medalowe wcześniej obstawianych polskich faworytów. Niestety na podium nie znalazła się zeszłoroczna srebrna medalistka juniorek – Natalia Kwiatkowska z Koszalina, czy też kilkukrotna medalistka Mistrzostw Europy i Świata juniorów – Małgorzata Ostrowska z Strzegomia. Co prawda wcześniejsze medale Małgosia wywalczyła w kategorii juniorek, ale jak na tak doświadczoną zawodniczkę w tegorocznej rywalizacji seniorek liczyliśmy na znacznie więcej. Reprezentantka Strzegomia tegoroczną, europejską rywalizację w kat. senior 65kg zakończyła bowiem na miejscu 12 na rękę lewą i 10 na rękę prawą. Wśród europejskich medalistów nie zboczyliśmy również wice Mistrza Świata z roku 2006 – Sławomira Głowackiego z Inowrocławia. Sławek ostatecznie w kat. senior +110kg uplasował się na miejscu 12 w rywalizacji ręki lewej i 15 w rywalizacji ręki prawej.

W odróżnieniu od swoich drużynowych kolegów dobry start zaliczył Igor Mazurenko z Gdyni. Co prawda nie wywalczył tureckich medali, ale za to w kat. masters +100kg (zawodnicy powyżej 40 roku życia) dwukrotnie otarł się o podium, ostatecznie zajmując dwa 4 miejsca. Bardzo dobry start zaliczył również jego klubowy kolega – Andrzej Głąbała z Rumi. Po ciężkiej rywalizacji w kat. +100kg grand masters (zawodnicy powyżej 45 roku życia) Andrzej w rywalizacji ręki lewej wywalczył miejsce 5, natomiast w rywalizacji ręki prawej do domu wrócił z medalem koloru brązowego. Był to drugi medal w historii startów tego zawodnik (brąz na rękę lewą Andrzej wywalczył na Mistrzostwa Europy na Węgrzech w roku 2006).

Miłym zaskoczeniem był udany debiut zawodniczki z Choszczna – Kornelli Maśnik. W kat. +60kg osób niepełnosprawnych na rękę prawą Kornelia wywalczyła medal koloru srebrnego. Nasze gratulacje!

Wyniki Polskiej Kadry Armwrestlingu na 21 Mistrzostwa Europy w Armwrestlingu – Turcja 2011:

Juniorzy:
Natalia Kwiatkowska (Koszalin) – kat. do 55kg junior – 6 lewa ręka, 7 prawa ręka
Patrycja Ziarkiewicz (Koszalin) – kat. do 60kg junior – 5 lewa ręka, 5 prawa ręka
Emil Szkoła (Żary) – kat. do 70kg junior – 12 lewa ręka, 13 prawa ręka
Łukasz Głowacki (Inowrocław) – kat. do 80kg junior – 6 lewa ręka, 9 prawa ręka

Seniorzy:
Małgorzata Ostrowska (Strzegom) – kat. do 65kg senior – 12 lewa ręka, 10 prawa ręka
Joanna Damińska (Łódź) – kat. do 70kg senior – 8 lewa ręka, 6 prawa ręka
Dariusz Groch (Nisko) – kat. do 75kg senior – 7 lewa ręka
Wiesław Rzanny (Wolsztyn) – kat. do 90kg senior – 13 lewa ręka, 10 prawa ręka
Sławomir Głowacki (Inowrocław) – kat. +110kg senior – 12 lewa ręka, 15 prawa ręka

Masters i Grand masters:
Igor Mazurenko (Gdynia) – kat. +100kg masters – 4 lewa ręka, 4 prawa ręka
Andrzej Głąbała (Gdynia) – kat. +100kg grand masters  – 5 lewa ręka, 3 prawa ręka

Osoby niepełnosprawne:
Masnik Kornelia (Choszczno) – kat. +60kg niepełnosprawni – 6 lewa ręka, 2 prawa ręka
Grabowska Marta (Choszczno) – kat. +60kg niepełnosprawni – 4 lewa ręka, 7 prawa ręka


Paweł Podlewski FAP
Więcej: www.armpower.net


2011-05-19 - armpower.net /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Fitness i kulturystyka - Armwrestling

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1