szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

XXI Bieg Konstytucji z Nordic Walking
XXI Bieg Konstytucji z Nordic Walking / fot. aktivpro.pl
Tradycyjnie już na trasie warszawskiego Biegu Konstytucji pojawili się entuzjaści Nordic Walking.

Tegoroczny marsz ukończyły 64 osoby. Najstarszy uczestnik ukończył 68 lat, najmłodsi urodzili się niespełna dziesięć lat temu. „Tak duża rozpiętość wieku startujących świadczy o tym, że Nordic Walking można uprawiać naprawdę w każdym wieku” – powiedziała po marszu Anna Majerkiewicz-Lenart, prezes fundacji Aktywni, organizatora marszu Nordic Walking.

Mimo, że Nordic Walking to aktywność typowo rekreacyjna, część zawodników potraktowała marsz jako sportowe wyzwanie. Najszybciej pięciokilometrową trasę pokonał Sławomir Kocewiak z Warszawy, który uzyskał czas 35:56. Drugie miejsce zajął Zdzisław Gozdalski (36:00), a trzecie Mieczysław Capała z Puław (36:13). Na czwartym miejscu uplasowała się Jolanta Pytkowska z czasem 36:22.

Wśród wszystkich uczestniku marszu Nordic Walking rozlosowano nagrody ufundowane przez fundację Aktywni.