logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Magiczny Spacer po Warszawie
/ fot. ...
Trwają już zapisy na premierową edycję marszu Nordic Walking, która odbędzie się 15 stycznia 2011 roku. W trakcie zapisów do udziału w marszu, Fundacja Aktywni zbierać będzie 1 dobrowolną złotówkę na rzecz leczenia Katarzyny Woty z fundacji Aktywni.

Miłośnicy Nordic Walking wiedzą, jak ważne jest zdrowie i chcą o nie dbać. Będą też mogli pomóc jednej z nich w walce z chorobą nowotworową. Katarzyna Wota jest pionierką popularyzacji Nordic Walking w Polsce wśród Amazonek. W roku 2007, wykryto u niej chorobę nowotworową. Przeszła ciężką mastektomię i już trzy tygodnie po operacji zaczęła sama na nowo trenować Nordic Walking. - „To pomogło mi nie tylko dojść do pełnej formy, ale także znieść ciężkie serie chemioterapii” - mówi Katarzyna.

Niestety, zatrzymana choroba powróciła ponownie w roku 2010. Udało się uzyskać pomoc szwajcarskiej klinice, ale leczenie będzie długotrwałe i kosztowne. Pojawił się pomysł, żeby pomóc. - „Kasia jest jedną z nas. Przez wiele lat pracowała dla popularyzacji sportu i zdrowego trybu życia, a gdy zachorowała, zaczęła wolontarystycznie uczyć Nordic Walking kobiety, które tak jak ona, zmagały się w nowotworem. Teraz my chcemy pomóc jej. Apelujemy o wsparcie finansowe dla leczenia Katarzyny, choćby miała to być symboliczna złotówka” - mówi Anna Majerkiewicz - Kępa, prezes fundacji Aktywni. W popularyzację akcji włączyły się również Polskie Amazonki Ruch Społeczny i Stowarzyszenie "Amazonki" Warszawa-Centrum, które objęły patronatem Magiczny Spacer po Warszawie. Pieniądze będzie można wpłacać, dokonując opłaty wpisowego, które wynosi 9 zł + 1 zł (dobrowolna opłata przy starcie) na rzecz leczenia Pani Katarzyny Woty.

Marsz rozpocznie się w sobotnie popołudnie, 15 stycznia o godzinie 16.00 na Rynku Nowego Miasta. Uczestnicy powędrują przez Starówkę, i Krakowskie Przedmieście, do pomnika Kopernika. Razem cztery kilometry. Marsz będzie odbywał się w normalnym ruchu ulicznym, żeby jednak nie utrudnić życia innym spacerowiczom i turystom, uczestnicy marszu będą startować co piętnaście minut w kilkunastoosobowych grupach. Pozwoli to również dobrać zawodników pod względem poziomu technicznego i kondycji fizycznej. Każdą z grup poprowadzi instruktor Nordic Walking.


Magiczny Spacer po Warszawie
15 stycznia 2011, godz. 16:00-19:00
Start/meta: Rynek Nowego Miasta
Trasa: Rynek Nowego Miasta, Rynek Starego Miasta, Plac Zamkowy do Krakowskiego Przedmieścia, okrążenie pomnika Kopernika, powrót tą samą trasą.
Dystans: ok. 4 km.
Zapisy: 3-14 stycznia - strona internetowa www.wosir.waw.pl, 15 stycznia – biuro zawodów Rynek Nowego Miasta
Opłata startowa wynosi 9 zł + 1 zł dobrowolnej wpłaty na rzecz leczenia p. Katarzyny Woty, instruktorki i popularyzatorki Nordic Walking wśród Amazonek, samej zmagającej się z chorobą nowotworową.

Magiczny Spacer po Warszawie - regulamin

Magiczny Spacer po Warszawie - zapisy

Organizatorzy:

Fundacja Aktywni
Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Patronat:

Super Express
Aktivpro.pl
Polskie Amazonki Ruch Społeczny
Stowarzyszenie "Amazonki" Warszawa-Centrum
2010-12-21 - aktivpro.pl /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Sporty lądowe - Nordic walking

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1