Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

XXI Bieg Niepodległości z Nordic Walking
bieg niepodległości
bieg niepodległości / fot. ...
Już po raz drugi w historii na trasie warszawskiego Biegu Niepodległości pojawili się entuzjaści Nordic Walking.

W tym roku uczestnicy marszu Nordic Walking mieli do pokonania 4-kilometrową trasę. Na starcie stanęła rekordowa liczba 230 zawodników. Ostatecznie sklasyfikowanych zostało 205 osób. Najstarsza uczestniczka ukończyła 83 lata, najmłodsi urodzili się zaledwie siedem lat temu.
„Tak duża rozpiętość wieku startujących świadczy o tym, że Nordic Walking można uprawiać naprawdę w każdym wieku” – powiedziała po marszu Anna Majerkiewicz-Lenart, prezes fundacji Aktywni, organizatora marszu Nordic Walking.
Mimo, że Nordic Walking to aktywność typowo rekreacyjna, część zawodników potraktowała marsz jako sportowe wyzwanie. Najszybciej czterokilometrową trasę pokonał Tomasz Latawiec z Warszawy, który uzyskał czas 29:07. Czasy poniżej 30 minut osiągnęli również: Krzysztof Kmito z Elbląga (29:26), Małgorzata Polewacz z Olsztyna (29:38), Bożena Ruszkowska z Elbląga (29:41), Andrzej Folga z Warszawy (29:51) oraz Leszek Mielcarek z Bytomia (29:51).
Wśród wszystkich uczestniku marszu Nordic Walking rozlosowano nagrody ufundowane przez fundację Aktywni oraz Warszawski ośrodek Sportu i Rekreacji.

W XXI Biegu Niepodległości wzięła udział rekordowa liczba zawodników. Limit siedmiu tysięcy uczestników został wyczerpany na dwa dni przed imprezą. Oprócz biegaczy i Nordic Walkerów na trasie pojawili się również zawodnicy na wózkach oraz rolkarze.
Wśród biegaczy najlepszy był Rafał Wójcik z czasem 30.27, drugie miejsce zajął Michał Smalec (30.42), trzeci był Kamil Poczwardowski (30.53). Rywalizację kobiet wygrała Agnieszka Gortel z czasem (34.44), która wyprzedziła Annę Jakubczak (34.51) i Marię Cześnik (36.30). Wśród zawodników niepełnosprawnych na wózkach najlepszy był Bogdan Król (21.53), drugie miejsce zajął Antoni Pardo (22.02), a trzecie Monika Pudlis (22.28). Spośród wszystkich startujących w warszawskim Biegu Niepodległości najszybszy był Paweł Milewski, który 10-kilometrową trasę pokonał w czasie 20:51.