logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Chcesz schudnąć – nie trać czasu na wymówki!
/ fot. odchudzanie.com
Wiele razy już zbierałaś/eś się do rozpoczęcia odchudzania, ale zawsze znalazł się jakiś powód aby odłożyć to na kiedy indziej. Poniżej przedstawiamy listę popularnych wymówek. Postaramy się przekonać Cię, że wbrew temu co może się wydawać, odchudzanie jest łatwiejsze niż myślisz.

1.    Kiedy przejdziesz na dietę nie będziesz mogła/mógł zjeść nic smacznego i nie dasz sobie rady?
Nic bardziej mylnego! Prawidłowo zbilansowana dieta powinna być nie tylko zdrowa i niskokaloryczna, ale także smaczna, dająca przyjemność i wprowadzająca do jadłospisu wiele urozmaiceń. Twój dietetyk powinien zadbać o to aby odchudzanie stało się dla Ciebie przyjemnością!
2.    Aby schudnąć trzeba stosować restrykcyjną dietę przez co ciągle odczuwa się głód...
To absolutnie nie jest prawda! Dieta, podczas stosowania, której człowiek wciąż chodzi głodny nigdy nie będzie dietą skuteczną na dłuższą metę. Żeby proces odchudzania przyniósł oczekiwane rezultaty dieta powinna być dobrana indywidualnie, dostarczać wszystkich składników odżywczych i zapewniać dobre samopoczucie. Ponadto jedzenie powinno zawsze sprawiać nam przyjemność. Zadaniem dietetyka jest więc pokazanie, że niskokaloryczne potrawy także mogą być smaczne!
3.    Aby schudnąć trzeba wiele godzin spędzać na siłowni lub aerobiku, a ja nie mam na to czasu…
To kolejny mit. Oczywiście zwiększenie aktywności fizycznej jest korzystne zarówno dla przyśpieszenia procesu redukcji masy ciała jak i dla zdrowia. Jeżeli jednak nie masz czasu na regularne ćwiczenia fizyczne, dietetyk powinien skomponować dietę odchudzającą adekwatną do poziomu Twojej aktywności. Bez mozolnych ćwiczeń na siłowni utrata zbędnych kilogramów także jest możliwa, potrzeba tylko dobrego planu odchudzania!
4.    Nawet jeśli schudnę będąc na diecie, zaraz znowu przytyję!
Nie stanie się tak jeżeli dieta będzie odpowiednio dobrana i ukształtuje nowe postawy. Aby odchudzanie było procesem skutecznym, musi nastąpić zmiana nawyków żywieniowych. Tu pojawia się zadanie dla dietetyka aby pokazać jak odżywiać się zarówno podczas diety jak i po jej zakończeniu, aby kilogramy już nigdy  nie powróciły.
5.    Na odchudzanie po prostu nie mam czasu!
Pamiętaj, że dieta odchudzająca wcale nie musi być męcząca ani czasochłonna! Należy jedynie powiedzieć dietetykowi, aby uwzględnił podczas układania diety, czas jaki możesz poświęcić na przygotowanie poszczególnych posiłków. Można przygotować smaczne i niskokaloryczne posiłki szybciej niż ci się wydaje!
6.    Na odchudzanie nie mam pieniędzy!
Pomyśl inaczej. To na co nie masz pieniędzy to nadwaga i otyłość! Leczenie zaburzeń nadwagi i otyłości kosztuje tysiące złotych a odchudzanie pod czujnym okiem dietetyka kilkanaście razy mniej. Zastanów się co bardziej Ci się opłaca!

Czytaj więcej o odchudzaniu


2009-10-22 - odchudzanie.com /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Zdrowie i uroda - Zdrowie

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1