logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Bieg Wazów w butach firmy One Way
Bieg Wazów 2009
Bieg Wazów 2009 / fot. One Way
/ fot. One Way
One Way
One Way / fot. One Way
Znany producent sprzętu sportowego, w tym kijów Nordic Walking – fiński One Way podpisał z organizatorami największego na świcie narciarskiego biegu masowego pięcioletnią umowę promocyjno-sponsoringową dotyczącą obuwia sportowego.

One Way będzie oficjalnym dostawcą podczas wszystkich wydarzeń związanych z Biegiem Wazów, łącznie z letnimi imprezami Nordic Walking.

Bieg Wazów (Vasaloppet) to najstarszy, najbardziej znany i największy bieg narciarski na świecie. Tradycyjnie rozgrywany jest w pierwszą niedzielę marca, na dystansie 90 km z Saelen do Mory. Każdego roku impreza gromadzi na starcie kilkanaście tysięcy amatorów biegania na nartach.
Po raz pierwszy Bieg Wazów rozegrano w 1922 roku dla upamiętnienia wydarzeń sprzed ponad 500 lat. W roku 1520 Gustaw Waza został zmuszony do ucieczki ze stolicy, po najeździe na Szwecję duńskiego króla Chrystiana II. Gustaw schronił się w miejscowości Mora, gdzie próbował namówić miejscową ludność do wzniecenia powstania przeciw Duńczykom. Po ich odmowie kontynuował ucieczkę do Norwegii. Terror, jaki wprowadził Chrystian II dość szybko jednak przekonał Szwedów do poparcia Gustawa Wazy. Postanowiono więc wysłać dwóch narciarzy, którzy mieli powiadomić go o zmianie decyzji i namówić do powrotu. Posłańcy doścignęli Gustawa w Saelen. Po powrocie Waza stanął na czele powstania, które doprowadziło do odzyskania przez Szwecję niepodległości. Dlatego właśnie Bieg Wazów rozgrywany jest na trasie z Saelen do Mory.
Obecnie Bieg Wazów stanowi finał Tygodnia Wazów, podczas którego rozgrywane są biegi na dystansach od 30 do 90 km. We wszystkich imprezach uczestniczy łącznie kilkadziesiąt tysięcy biegaczy.

One Way to czołowy producent sprzętu sportowego przeznaczonego dla amatorów tzw. sportów nordyckich. Szczególnie znany jest z kijów dla biegaczy narciarskich. Sprzętu firmy One Way używają najlepsi biegacze narciarscy świata: bracia Anders i Jörgen Aukland, Daniel Tynell, Thomas Freimuth, Jerry Ahrlin oraz wielu innych.
W Polsce One Way znany jest jako producent kijów do Nordic Walking. Kijów One Way używa w naszym kraju tysiące entuzjastów tej formy aktywności ruchowej.
Od niedawna na polskim rynku pojawiła się też odzież sportowa i obuwie fińskiej firmy, wykonane w najnowszej technologii z użyciem membrany XC Dry.

One Way - katalog sprzętu

One Way - kije Nordic Walking

One Way - odzież sportowa

2009-08-05 - aktivpro.pl /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Sporty lądowe - Narciarstwo
Szukaj w kategorii: Sporty lądowe - Nordic walking
Szukaj w kategorii: Zdrowie i uroda - Moda

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1