logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
10. Piknik Olimpijski
10. Piknik Olimpijski
10. Piknik Olimpijski / fot. ...
Już po raz dziesiąty Polski Komitet Olimpijski zorganizował piknik, podczas którego oprócz dyscyplin olimpijskich prezentowane były również inne formy ruchu.

W tym roku hasło przewodnie pikniku brzmiało: "Zima w środku lata - Vancouver 2010". W związku z przyszłorocznymi Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Vancouver podczas pikniku zaprezentowane zostały po raz pierwszy w historii zimowe dyscypliny sportowe. Polski Komitet Olimpijski pragnął przybliżyć uczestnikom pikniku nie tylko informacje na temat samych ZIO Vancouver 2010, ale także tradycje sportowe i kulturę kanadyjską. Uczestnicy zabawy mogli zobaczyć także pokaz strojów polskiej reprezentacji olimpijskiej, w których nasi najlepsi sportowcy w przyszłym roku będą "podbijać" Kanadę.

W samym sercu Pikniku zlokalizowane było miasteczko olimpijskie: "Zima w środku lata - Vancouver 2010". Znalazły się w nim niebywałe jak na letnią porę zimowe atrakcje, m.in.: biathlonowa strzelnica, specjalnie wybudowana rampa do skoków na snowboardzie, prawdziwe lodowisko (300 m2) dla łyżwiarstwa figurowego, łyżwiarstwa szybkiego, curlingu i hokeja, stoisko sportów saneczkowych, treningowa maszyna startowa dla bobslejów oraz stoisko narciarskie z udziałem zawodników kadry olimpijskiej.

Piknik Olimpijski organizowany jest przez Polski Komitet Olimpijski od roku 1999, to jedna z największych, stołecznych imprez sportowo-rekreacyjnych, która na stałe już zapisała się w pamięci warszawiaków. To równocześnie niepowtarzalna okazja do spotkania ze znanymi polskimi sportowcami, medalistami, uczestnikami Igrzysk Olimpijskich, którzy zawsze chętni stają do zabawy i rywalizacji w wielu konkurencjach sportowych. Każdego roku Piknik Olimpijski gromadzi ok. 20-30 tysięcy uczestników i blisko 150-ciu największych polskich mistrzów sportu.

Piknik Olimpijskim przede wszystkim stwarza uczestnikom możliwość zabawy ruchowej, zdobycia wiedzy o sportach, zdrowym sposobie życia oraz wielu innych atrakcji dla całych rodzin, amatorów aktywnego wypoczynku, ale przede wszystkim dla wszystkich, którzy lubią sport i dobrą zabawę.

Podczas imprezy zorganizowanych zostało kilkadziesiąt konkurencji i zabaw sportowo-rekreacyjnych, pomyślanych tak, aby każdy bez względu na wiek mógł wziąć w nich udział. Na pikniku nie zabrakło również nowoczesnych form ruchu prezentowanych przez fundację Aktywni. Tradycją pikniku stały się już marsze Nordic Walking, w których bierze udział coraz większa liczba osób. W tym roku na odwiedzających imprezę czekały również pokazy i prezentacje najnowszych trendów w dziedzinie fitness: Gymstick, XCO i Power Wheelz.
10. Piknik Olimpijski - galeria zdjęć2009-06-08 - aktivpro.pl /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Sporty lądowe - Nordic walking
Szukaj w kategorii: Fitness i kulturystyka - Gymstick

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1