logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
10. Piknik Olimpijski
/ fot. ...
Dziesiąty Piknik Olimpijski odbędzie się 6 czerwca 2009 na terenie gościnnego Parku Kępa Potocka (Warszawa, Żoliborz, rejon ul. Gwiaździstej oraz Wisłostrady - w sąsiedztwie Centrum Olimpijskiego PKOl). W tym roku hasło przewodnie pikniku brzmi: "Zima w środku lata - Vancouver 2010".

W związku z przyszłorocznymi Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi Vancouver 2010 podczas pikniku zaprezentowane zostaną po raz pierwszy w historii zimowe dyscypliny sportowe. Polski Komitet Olimpijski pragnie przybliżyć uczestnikom pikniku nie tylko informacje na temat samych ZIO Vancouver 2010, ale także tradycje sportowe i kulturę kanadyjską. Uczestnicy zabawy będą mogli zobaczyć także pokaż strojów polskiej reprezentacji olimpijskiej, w których nasi najlepsi sportowcy w przyszłym roku będą "podbijać" Kanadę.

W samym sercu Pikniku zlokalizowane będzie miasteczko olimpijskie: "Zima w środku lata - Vancouver 2010". Znajdą się w nim niebywałe jak na letnią porę zimowe atrakcje, m.in.: biathlonowa strzelnica, specjalnie wybudowana rampa do skoków na snowboardzie, prawdziwe lodowisko (300 m2) dla łyżwiarstwa figurowego, łyżwiarstwa szybkiego, curlingu i hokeja, stoisko sportów saneczkowych, treningowa maszyna startowa dla bobslejów oraz stoisko narciarskie z udziałem zawodników kadry olimpijskiej.

Piknik Olimpijski organizowany przez Polski Komitet Olimpijski od roku 1999, to jedna z największych, stołecznych imprez sportowo-rekreacyjnych, która na stałe już zapisała się w pamięci warszawiaków. To równocześnie niepowtarzalna okazja do spotkania ze znanymi polskimi sportowcami, medalistami, uczestnikami Igrzysk Olimpijskich, którzy zawsze chętni stają do zabawy i rywalizacji w wielu konkurencjach sportowych. Każdego roku Piknik Olimpijski gromadzi ok. 20-30 tysięcy uczestników i blisko 150-ciu największych polskich mistrzów sportu.

Piknik Olimpijskim przede wszystkim stwarza uczestnikom możliwość zabawy ruchowej, zdobycia wiedzy o sportach, zdrowym sposobie życia oraz wielu innych atrakcji dla całych rodzin, amatorów aktywnego wypoczynku, ale przede wszystkim dla wszystkich, którzy lubią sport i dobrą zabawę.

Podczas imprezy zorganizowanych zostanie kilkadziesiąt konkurencji i zabaw sportowo-rekreacyjnych, pomyślanych tak, aby każdy bez względu na wiek mógł wziąć w nich udział. Na pikniku nie zabraknie również nowoczesnych form ruchu prezentowanych przez fundację Aktywni. Tradycją pikniku stały się już marsze Nordic Walking, w których bierze udział coraz większa liczba osób. W tym roku na odwiedzających imprezę czekają również pokazy i prezentacje najnowszych trendów w dziedzinie fitness: Gymstick, XCO i Power Weelz.


Program udziału fundacji Aktywni w 10. Pikniku Olimpijskim

12.00-12.05 Pokaz Gymstick – zaproszenie do zajęć Gymstick i Nordic Walking przy stoisku fundacji Aktywni

12.30 - 13.00 Pokaz Gymstick

13.30 – 14.00 Pokaz XCO

14.15 – 14.45 Pokaz Power Wheelz

15.00 – 16.00 – Marsz Nordic Walking „Krok po zdrowie” - wszyscy chętni, którzy zapiszą się do marszu w stoisku fundacji Aktywni mogą uczestniczyć w marszu.

16.15 - 16.45 Pokaz Gymstick

17.00 – 17.30 Pokaz XCO


Przez cały czas trwania pikniku przy stoisku fundacji Aktywni odbywać się będą zajęcia Gymstick i Nordic Walking dla wszystkich chętnych, zajęcia poprowadzą międzynarodowi instruktorzy Gymstick International Team.


Pełny program 10. Pikniku Olimpijskiego2009-05-15 - aktivpro.pl /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Sporty lądowe - Nordic walking
Szukaj w kategorii: Fitness i kulturystyka - Gymstick

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1