logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Odchudzanie z Nordic Walking
Osoby z nadwagą atakowane są tysiącami cudownych sposobów pozbycia się nadmiaru ciała, większość z nich to różnego rodzaju diety i specyfiki. W każdym poważnym opracowaniu na temat odchudzania czytamy, że dieta powinna a nawet musi być poparta aktywnością fizyczną.


Każda forma ruchu jest dobra, aby pozbyć się zbędnych kilogramów. Istnieją jednak metody skuteczne bardziej od innych, a przy tym dostępne niemal dla każdego – bez względu na wiek i poziom kondycji fizycznej.
Do takich form z pewnością należy Nordic Walking, robiący ostatni w Polsce zawrotną karierę. Nordic Walking to specyficzna technika poruszania się za pomocą specjalnie w tym celu skonstruowanych kijków, podobnych do tych używanych w narciarstwie biegowym. Jest to idealna forma aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Podczas marszu pracuje ponad 90 proc. mięśni całego ciała.Chód z wykorzystaniem kijków jest nawet o 40 proc. bardziej efektywny niż bez nich. Tętno łatwo wzrasta do poziomu, który utrzymuje serce i układ krążenia w dobrej kondycji. Nordic Walking jest formą ruchu dla wszystkich tych, którzy chcą poprawić kondycję, uprawiając sport mało inwazyjny oraz urozmaicić swój program treningowy. Uprawiają go wszyscy, którzy chcą zrzucić nadmierne kilogramy, mają problemy ortopedyczne lub zaburzenia równowagi. Jest również znakomitym uzupełnieniem treningu dla sportowców różnych dyscyplin.

Odchudzanie przy pomocy Nordic Walking jest szczególnie skuteczne - podczas marszu z kijami spalanie kalorii wynosi ok. 450 kcal/h, natomiast w ciągu zwykłego spaceru tracimy najwyżej 280 kcal/h.


2008-10-15 - ... /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Sporty lądowe - Nordic walking
Szukaj w kategorii: Zdrowie i uroda - Zdrowie

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1