szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

Załoga Hydrobudowa Tornado Team zdobywcą Pucharu Polski Katamaranów 2008
/ fot. ...
W Sopocie zakończyły się ostatnie regaty zaliczane do Pucharu Polski Katamaranów. Zwycięzcą Pucharu Polski została załoga startująca na katamaranie olimpijskim Tornado - Piotr Kowalewski i Maciej Kłosowicz (Hydrobudowa Tornado Team, JKW Poznań).

Jednocześnie rozegrano Morskie Mistrzostwa Polski Katamaranów w kategorii Open oraz klasach Tornado, F18, K20, A-cat i Hobie Cat 16. Zwycięzcą Pucharu Polski została załoga startująca na katamaranie olimpijskim Tornado - Piotr Kowalewski i Maciej Kłosowicz (Hydrobudowa Team, JKW Poznań). " Od 2005 startowaliśmy głównie w regatach klas olimpijskich poza Polską. W tym roku wróciliśmy na krajową arenę i bralismy udział we wszystkich regatach pucharowych. Poziom startujących załóg jest wysoki i rywalizacja była zacięta. Równiez warunki wiatrowe, w których odbywały się wyścigi, często były trudne i wymagające. Ale udało się - Puchar Polski Katamaranów 2008 jest nasz!" - komentuje Piotr Kowalewski. Załoga zdobyła również złoty medal w klasie Tornado i klasie K20 oraz srebrny w kategorii Open.