logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Komornicki i Morton w Rajdzie Tunezji
/ fot. Diverse Extreme Team
Łukasz Komornicki i Rafał Marton (Diverse Extreme Team) rozpoczynają stary w cyklu Pucharu Świata cross-country 2008. Zmagania z czołowymi załogami świata Polacy rozpoczną występem w Rajdzie Tunezji (23.04.-03.05) – pierwszym, międzynarodowej klasy pustynnym rajdzie od czasu odwołanego w styczniu Dakaru.

Impreza stanowi pierwszą eliminację Pucharu Świata cross-country 2008. To jeden z najbardziej znanych terenowych rajdów świata, nazywany „małym Dakarem”, ponieważ przebiega w dużej mierze trasami legendarnego maratonu.

Komornicki z Martonem to jedna z najbardziej doświadczonych załóg samochodowych w rajdach cross-country w Polsce, zdobywcy piątego miejsca w Pucharze Świata 2003, i polscy „dakarowi” rekordziści (najwyższe 14. miejsce w edycji 2004 r.). Swoimi osiągnięciami udowodnili przynależność do światowej czołówki w tej dyscyplinie sportu.  W tym sezonie również zapowiadają zaciętą walkę o pucharowe punkty.

„W związku z odwołaniem rajdu Dakar, najważniejszej dla każdego kierowcy terenowego imprezy, czujemy spory niedosyt i planujemy w tym sezonie ostrą walę o pucharowe punkty. Nasz tegoroczny kalendarz startów obejmować będzie m.in. rywalizację w zbliżającym się Rajdzie Tunezji (23.04-03.05.), Rally Vodafone Transiberico w Portugalii i Hiszpanii (20.05.-25.05), oraz UAE Desert Challenge w Dubaju (25.10-31.10). Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu, zeszłoroczny rok pozwolił nam poznać specyfikę i zalety prowadzenia naszego Buggy. Oprócz sportowej rywalizacji w Pucharze Świata, będzie to dla nas doskonałe przygotowanie do rajdu Dakar 2009. Bo jak wiadomo, Dakar to dla każdego kierowcy priorytet i największe wyzwanie.” – powiedział Łukasz Komornicki, kierowca Diverse Extreme Team.”

Rajd Tunezji, pierwsza eliminacja Pucharu Świata cross-country, to najdłuższy pustynny maraton po legendarnym rajdzie Dakar, to ekstremalne wyzwanie dla kierowców, rywalizacja człowieka z naturą, maszyną i samym sobą… dziewięć morderczych etapów pustynnych, zmagania w 40 stopniowym upale na terenie Tunezji i Libii oraz odcinki specjalne przebiegające po dotychczasowych trasach rajdu Dakar. Tradycja, smak przygody i rywalizacja kierowców o pierwsze punkty Pucharu Świata 2008 rozpocznie się już 23 kwietnia, pustynne zmagania załóg potrwają do 3 maja.2008-04-10 - Diverse Extreme Team /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Sporty ekstremalne - Offroad

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1