Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

Finał Polskiej Ligi Armwrestlingu w kategoriach lekkich
Finał Polskiej Ligi Armwrestlingu
Finał Polskiej Ligi Armwrestlingu / fot. armpower.net
Bartłomiej Bednarski, Dawid Bartosiewicz i Tomasz Szewczyk zostali zwycięzcami „Polskiej Ligi Siłowania na Ręce- Professional FitMax League 2008” w  kategoriach lekkich:  do 63 kg, do 70 kg i do  78 kg mężczyzn.

Wszystko zaczęło się w styczniu br. od pierwszej (z trzech) kolejek ligowych. W każdej kategorii wagowej do startu stanęło maksymalnie ośmiu zawodników z areny polskiego siłowania na ręce. System był prosty: każdy z każdym na lewą i prawą rękę (w danej kategorii wagowej) wyłonił nam najlepszego, polskiego zawodowca roku 2008. 8 marca w Centrum Rozrywki Gemini (Gdynia – Skwer Kościuszki), w finałowej kolejce ligowej zostali nimi: Bartłomiej Bednarski z Jaworzna (kategoria do 63 kg), Dawid Bartosiewicz z Choszczna (kategoria do 70 kg) oraz Tomasz Szewczyk z Tomaszowa Mazowieckiego (kategoria do 78 kg).

Choć rywalizacja ligowa nie należał do najprostszych (zbyt dużo utytułowanych zawodników w każdej kategorii wagowej), to jak na dłoni widać dobre przygotowanie właśnie tych trzech armwrestlerów.

Oczywiście rywalizacja podczas finałowej kolejki ligowej była dość zacięta. Tak naprawdę nie do końca było wiadomo kto, jakie zajmie miejsce w klasyfikacji generalnej. Wszystko rozegrało się podczas trzeciej – finałowej kolejki ligowej.

W kategorii do 63 kg o podium walczyło trzech zawodników: Bartłomiej Bednarski, Dawid Groch oraz Rafał Fiołek. Co prawda w trzeciej kolejce lider tej kategorii – Bednarski zajął miejsce drugie, ale w rezultacie nie zagroziło to jego pozycji lidera. Rywalizację trzech kolejek skończył z 117 pkt. na koncie. Z 105 pkt. i miejsce drugie w klasyfikacji generalnej zdobył Dawid Groch z Niska (miejsce trzecie w ostatniej, finałowej kolejce). W trzeciej kolejce ligowej bardzo dobrze  wystartował Rafał Fiołek z Żar. Zdobył on bowiem największą ilość punktów (miejsce pierwsze trzeciej kolejki). Niestety nie udało mu się dogonić, zarówno Bartka, jak i Dawida i z 92 pkt. na koncie w klasyfikacji generalnej uplasował się na miejscu trzecim.

10. Dawid Kamiński – Starogard Gdański – pkt. 6

W kategorii do 70 kg niezaprzeczalnym liderem został Dawid Bartosiewicz z Choszczna. Zwycięstwo po kolei w trzech kolejkach ligowych dało mu tytuł najlepszego, polskiego zawodowca roku 2008 w tej kategorii wagowej (suma trzech kolejek – 120 pkt.). Miejsce drugie przypadło gdynianinowi – Danielowi Gajdzie (111 pkt. w klasyfikacji generalnej). Miejsce trzecie – Krzysztofowi Penc z Niska (90 pkt.).

10. Tomasz Pozorski – Piaseczno – pkt. 3
11. Grzegorz Pałaszewski – Myszków – pkt. -23 (nadwaga)

W kategorii do 78 kg do samego końca nie było wiadomo kto uplasuje się na miejscu pierwszym. Po dwóch kolejkach ligowych liderów było dwóch (ta sama liczba pkt.): Tomasz Szewczyk z Tomaszowa Mazowieckiego i Chrystian Rieger z Gdyni. Obronną ręką wyszedł jednak Tomek, który pokonał koronną, lewą rękę Chrystiana. Do tego cenne punkty, zarówno Tomkowi, jak i Chrystianowi niespodziewanie zabrał na rękę lewą Bartosz Jakubowki z Choszczna. Tomek z 114 pkt. na koncie w sumie trzech kolejek uplasował się na miejscu pierwszym. Chrystian natomiast z 105 pkt. na miejscu drugim. Miejsce trzecie (84 pkt.) wywalczył Marcin Molenda z Jaworzna.