logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Adrenalina razy 4
Kazimierz Twarkowski i Arkadiusz Rabiega - „Szary Racing Team”
Kazimierz Twarkowski i Arkadiusz Rabiega - „Szary Racing Team” / fot. ...
To, że prawdziwemu mężczyźnie niestraszny jest brud, znój i niebezpieczeństwa – wiemy wszyscy. Nieliczni jednak wprowadzają tę zasadę w życie. 9 marca, w Nieradzie odbyła się I runda imprezy „Twoje 4X4 challenge”, podczas której mogliśmy podziwiać zmagania najlepszych rajdowców terenowych z całej Polski.

W rajdzie wystartowało 20 załóg, a tą zwycięską okazała się para w składzie Jacek Ambroziak – kierowca i startujący pod pseudonimem Gazfan - pilot. Przybyli oni na metę z 40 punktami w klasyfikacji generalnej i pustą pulą punktów karnych. Niezależnie jednak od zdobytych pozycji, wszyscy zawodnicy startujący w Nieradzie oceniali trasę jako bardzo trudną i wymagająca technicznie. Ciasne najazdy, zjazdy, trawersy sprawiły że sam napęd na cztery koła nie wystarczał – trzeba było jeszcze wykazać się świetną technika i panowaniem nad maszyną – przyznaje organizator Twoje4x4 Challenge Daniel Darowicki.
Poza zmaganiami na trasie, jedną z atrakcji wydarzenia była prezentacja Rajdowych Mistrzów Polski Samochodów Terenowych z 2007 roku -  Kazimierza Twarkowskego i Arkadiusza Rabiegi - „Szary Racing Team”. Ciekawostką na tej pełnej błota i potu imprezie był natomiast ekologiczny sponsor, produkujący pierwszy na polskim rynku ekologiczny baton energetyczny Powerbread. Ekologiczną energią będą posilać się wszyscy zawodnicy przez 10 odcinków rajdu, będzie to więc połączenie energii czystej natury oraz ryczących maszyn – komentuje producent Powerbread Marek Kubara z firmy Ekoprodukt. Powerbread sponsoruje także załogę mistrzów Polski. Wiemy że został on włączony do diety kadry narciarskiej i samego Adama Małysza, tym bardziej mamy więc nadzieję „wskoczyć” na pierwsze miejsce w mistrzostwach – z uśmiechem wyznaje Kazimierz Twarkowski – Szary.
Zawodnicy będą mieli jeszcze wiele okazji do sprawdzenia swych umiejętności, gdyż w ramach Twoje 4X4 Challenge zostanie rozegranych jeszcze 9 wyścigów i potrwają one do grudnia 2008. Challenge składa się z 10 etapów – w ogólnej klasyfikacji liczonych jest jednak 7 najlepszych startów, a walczyć warto – poza ogromną satysfakcją, na zwycięzcę czeka samochód Seat Ibiza. Biorąc pod uwagę fakt, że organizatorom udało się namówić do współpracy takie marki jak „Polskie Radio Program 3”, czy „Powerbread” – w przyszłości możemy spodziewać się jeszcze większej ilości podobnych imprez. Najbliższa -  już 30 marca, również w Nieradzie.

2008-03-10 - ... /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Sporty ekstremalne - Offroad

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1