logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Dobry występ Polaków w Miami
Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki
Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki / fot. kusznierewicz.era.pl
Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki na czwartym miejscu zakończyli udział w 81. edycji Bacardii Cup, prestiżowych regat żeglarskich w klasie Star. Do podium zabrakło im dwóch punktów.

W zawodach wystartowało 118 załóg. Po dwóch dniach przerwy spowodowanej najpierw burzami, a później brakiem wiatru w piątek rozegrano dwa wyścigi.– Ostatniego dnia wreszcie mieliśmy znakomite warunki. W obu wyścigach wystartowaliśmy asekuracyjnie, ale dzięki temu nie popełniliśmy falstartu – komentuje Mateusz Kusznierewicz. – Ostatecznie zajęliśmy szóste i siódme miejsca, co oznacza, że awansowaliśmy na czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej. To dobry wynik, biorąc pod uwagę nasz aktualny poziom wytrenowania i fakt, że bardzo intensywnie żeglowaliśmy przed tymi regatami – dodaje.

Wygrali Portugalczycy Alfonso Dominges i Bernard Santos, którzy na co dzień trenują z naszą załogą. Drugie miejsce zajęli mistrzowie świata z 2002 r., Brytyjczycy Iain Percy, Andrew Simpson, a trzecie Amerykanie John Dane, Austin Sperry.

 2008-03-10 - Życie Warszawy, www.zw.com.pl /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Sporty wodne - Żeglarstwo

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1