szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

Polska Liga Armwrestlingu w kategoriach ciężkich
/ fot. armpower.net
Katarzyna Banach (kat. do 60 kg kobiet), Piotr Bartosiewicz (kat. do 86 kg mężczyzn), Lucjan Fudała (kat. do 95 kg mężczyzn) oraz Marcin Kreft (kat. +95 kg mężczyzn) to zwycięzcy drugiej kolejki „Polskiej Ligi Armwrestlingu – Professional FitMax League 2008” w kategoriach ciężkich.

W jedynej kategorii kobiet – do 60 kg „łeb w łeb” szły dwie zawodniczki: Katarzyna Banach z Koszalina oraz Beata Stelmaszczyk z Lublina. Zdobywając tą samą ilość punktów w pierwszej kolejce ligowej ex aequo uplasowały się na miejscu pierwszym. W drugiej kolejce lepiej przygotowaną okazała się Kasia, która przegrywając tylko jeden pojedynek na prawą (z Małgosią Ostrowską) w tabeli końcowej uplasowała się na miejscu pierwszym. Beata natomiast przegrywając z Kasią na prawą i lewą rękę zakończyła rywalizację na miejscu drugim.

W kategorii do 86 kg mężczyzn bardzo dobrze poradził sobie Piotr Bartosiewicz z Choszczna. Przegrywając tylko i wyłącznie jeden pojedynek na rękę prawą uplasował się na miejscu pierwszym tej kolejki ligowej. Niestety nie poszło innemu liderowi tej kategorii – Marcinowi Lachowiczowi z Piaseczna. Przegrywając dwa pojedynki na lewą (na prawą wygrał wszystkie) zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej tej kolejki ligowej.

W kategorii do 95 kg bezapelacyjnie znów najlepszy był Lucjan Fudała z Jaworzna. Nie mając sobie równych na lewą i prawą rękę zdobył komplet punktów, umacniając w ten sposób pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. W tej kolejce ligowej dobrze wystartowali Krzysztof Kubiak z Gdańska oraz Marcin Formela z Kartuz. W klasyfikacji generalnej ex aequo zajęli miejsce drugie.

W ostatniej kategorii ligowej – powyżej 95 kg komplet zwycięstw zaliczył Marcin Kreft z Lęborka. Tym razem jego główny rywal prawej ręki – Krystian Kruszyński nie dał mu rady w walce w pasach. Do tego Krystian nieoczekiwanie przegrał jeszcze jeden pojedynek na prawą (był faworytem prawej ręki) z Sławomirem Głowackim z Inowrocławia, tracąc w ten sposób cenne punkty ligowe. Na rękę lewą za to po raz kolejny zaliczył dobry start przegrywając tylko z liderem – Marcinem. Do grona dobrych zawodników zaliczamy jeszcze Sławomira Głowackiego. Wraz z Krystianem ex aequo zajęli miejsce drugie.

Tegoroczny poziom polskiej ligi jest naprawdę wysoki i wyrównany. Wszystko rozegra się w ostatniej, trzeciej – finałowej kolejce ligowej (15 marca 2008 roku).