logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Rajd Dakar w Ameryce Południowej
/ fot. orlenteam.pl
Plan przeniesienia Rajdu Dakar ożył wraz z odwołaniem tegorocznej jego edycji. Rozważano różne lokalizacji, a wśród nich trasę Tunezja -Libia -Egipt, Angola, RPA. Wygrał jednak projekt południowoamerykański, ze startem w Buenos Aires. Uczestnicy między 3 a 18 stycznia przemierzą 9 tysięcy kilometrów, pokonując tereny Argentyny i Chile.

Trasa rajdu prowadzić będzie ze stolicy Argentyny na południe i przez pustynię Atacama. Pokonają odcinki prowadzące plażami nad Pacyfikiem, i przez góry wrócą do Buenos Aires. Argentyna zaprezentuje uczestnikom dziewięć lub dziesięć odcinków specjalnych, Chile zaś pięć.

- Zawodnicy zgłoszeni do Dakaru 2008 będą mieli pierwszeństwo w zapisach do przyszłorocznej imprezy. Zgłoszenia do rajdu Dakar Argentyna Chile przyjmowane będą od 15 maja na tych samych zasadach jakie obowiązywały w tegorocznej edycji - wyjaśnił dyrektor imprezy Etienne Lavigne.

Tegoroczny Rajd Dakar odwołany został 4 stycznia, w przeddzień startu z Lizbony. Przyczyną były informacje o planowanych na terenie Mauretanii atakach terrorystycznych.

Czytaj więcej w Życiu Warszawy2008-02-12 - Życie Warszawy, www.zw.com.pl /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Automoto - Motocykle

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1