logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Wielki off-road w Krakowie
/ fot. ...
Tradycyjnie już początek roku startuje ciekawym programem imprez w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku, podobnie jak przy XIV Finale WOŚP grupa osób związanych z krakowskim off-roadem podjęła się organizacji imprezy plenerowej, nie tylko dla tych co się lubią taplać w błocie, ale również dla sympatyków off-roadu, fanów aktywnego wypoczynku i wszystkich, którym dobro dzieci nie jest obojętne. 13 stycznia 2008 przez cały dzień będzie trwał rajd samochodów terenowych oraz szereg ciekawych atrakcji. Start imprezy 9:00, baza: poligon Pasternik w Krakowie.

RAJD OFF-ROAD WOŚP
Dla wszystkich off-roadowców przygotowany jest profesjonalny rajd samochodów terenowych. Liczba miejsc ograniczona, więc kto chce walczyć o atrakcyjne nagrody i oryginalne orkiestrowe trofea – niech czym prędzej zapisuje się na listę.  W rajdzie przewidzianych jest łącznie 50 miejsc dla załóg w dwóch kategoriach: Extreme (20 załóg) i Off-Road (30 załóg). Główne bazy rajdu znajdą się na terenie poligonu Pasternik w Krakowie oraz na terenie ORiW „Nad Zalewem” w Kryspinowie.

Trasa extrem - zawodnicy będą mięli do pokonania 2 odcinki dzienne i jeden nocny oraz trasę dojazdową. Trasy przebiegają zróżnicowanymi terenami: tereny bagienne, drogi szutrowe, sztuczne przeszkody: rowy melioracyjne, rowy przeciwpancerne, gliniaste tereny zalewowe oraz stare wyrobiska piasku. Pokonanie trasy będzie wymagać dobrego przygotowania załogi oraz sprzętu. W związku z tym, że rajd będzie organizowany w zimie - nie będzie odcinków wymagających moczenia się w głębokiej wodzie.
Trasa off road - zawodnicy będą mięli do pokonania 3 odcinki dzienne oraz trasę dojazdową. Trasy przebiegają zróżnicowanymi terenami: tereny bagienne, drogi szutrowe, sztuczne przeszkody: rowy melioracyjne, rowy przeciwpancerne, gliniaste tereny zalewowe oraz stare wyrobiska piasku. Pokonanie trasy będzie wymagać posiadanie opon o bieżniku MT. Trasa będzie układana samochodami Nissan Patrol Gr na 31" kołach i Suzuki Samurai na 29" kołach. Obydwa pojazdy wyposażone są w blokady tylnego mostu lecz nie posiadają wyciągarek.

ATRAKCJE DLA PUBLICZNOŚCI
Wszyscy inni, również będą mogli poczuć się jak pilot rajdowy! Za symboliczną złotówkę, będzie można przejechać się na siedzeniu pilota prawdziwymi terenówkami z mistrzami off-roadu. Do dyspozycji będzie Land Rover TOMCAT, ORCA oraz kilka innych profesjonalnych wyczynowych samochodów terenowych. Wśród kierowców, będą tacy mistrzowie jak: Wojtek Polowiec, Szymon Luberda, Patryk i Tomasz Łoszewscy, Artur Kołodziej, Mariusz Gwiazdowski i wielu innych znakomitych off-roadowców.
Do dyspozycji publiczności oddane zostaną również ruady - czterokołowce, którymi samodzielnie będzie można odbyć przejażdżkę się po specjalnym torze.
Wśród dodatkowych atrakcji czekających na wszystkich osób chcących aktywnie i ciekawie spędzić czas - oprócz dużej dawki adrenaliny podczas śledzenia zmagań uczestników rajdu będą m.in.  aukcja pamiątek rajdowych, pokaz psów przewodników, koncerty zespołów muzycznych, pokazy ratownictwa medycznego, konkursy i zabawy z animatorem, ognisko z pieczeniem kiełbasy i wiele gadżetów do rozdania! Zapraszamy!

Program imprezy znajdziecie tutaj http://www.4x4.sc/wosp
W dniu imprezy kursował również będzie specjalny autobus wożący widzów na trasie z Ronda Ofiar Katynia na Poligon Pasternik.


2007-12-31 - ... /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Sporty ekstremalne - Offroad

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1