Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

IV Mistrzostwa Polski Amatorów w Armwrestlingu
Jerzy Kwiatkowski i Mariusz Zabawa
Jerzy Kwiatkowski i Mariusz Zabawa / fot. armpower.net
W ośmiu kategoriach walczyli uczestnicy IV Mistrzostw Polski Amatorów w siłowaniu na ręce.

W najniższej kategorii męskiej – do 63 kg – zwyciężył Karol Bąba. Drugi był Mateusz Kępka z Jaworzna, a trzeci klubowy kolega – Damian Kuśmierczyk. W kolejnej kategorii – do 70 kg – bezkonkurencyjny był Adam Pocztowski z Jaworzna. Tuż za nim uplasował się Denis Klapiec z Rydułtowy. Ostatnie miejsce na podium wywalczył Łukasz Bogusz z Przyłęcka. Natomiast w kategorii do 78 kg zwyciężył Artur Krok z Zakopanego. Drugi na podium był Wojciech Piętak z Jaworzna, a trzeci – Natan Kajdas również z Jaworzna. Niestety w kolejnej kategorii męskiej – do 86 kg – żaden z zawodników nie zdecydował się na start.
Im wyższa kategoria wagowa, tym bezpośrednie pojedynki były bardziej zacięte. I tak też było w kategorii do 95 kg, gdzie rywalizacji nie było końca. Obronną ręką w tej wadze wyszedł Tomasz Pelcer, zdobywając pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Miejsce drugie wywalczył Wojciech Szpringiem z Przyłęka, a trzecie Rafał Krawczyk z Wodzisławia. Natomiast w najcięższej kategorii męskiej – powyżej 95 kg – niepokonanym został Mariusz Zabawa z Katowic. Tuż za nim uplasował się Łukasz Grzelak z Będzina. A miejsce trzecie zajął Jerzy Kwiatkowski z Zakopanego. Była to najbardziej obstawiana kategoria wagowa mistrzostw. Tutaj wystartowało 10 zawodników, a średnia waga wszystkich sportowców to ok. 115 kg.

Rywalizacja amatorów zakończyła się efektownymi walkami w kategorii Open. Wśród kobiet zwyciężyła niesamowicie silna Marlena Wawrzyniak z Grudziądza. Ta zawodniczka wygrywała szybko i zdecydowanie, a inne armwrestlerki musiały zadowolić się dalszymi miejscami (miejsce drugie – Marta Opalińska również z Grudziądza, a miejsce trzecie – Elżbieta Walasek z Lublina).

Wśród mężczyzn znów zatryumfował Mariusz Zabawa z Katowic. Miejsce drugie wywalczył Tomasz Pelecar, a trzecie Łukasz Grzelak.