Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

Nordic Walking z nowym rekordem
Łukasz Nowosielski
Łukasz Nowosielski / fot. DEM
Uczestnicy 8. Pikniku Olimpijskie byli świadkami niezwykłego wydarzenia sportowego. Łukasz Nowosielski ustanowił rekord świata w 6-godzinnym marszu Nordic Walking. Zawodnik pokonał 62 kilometry i 695 metrów.

Próba odbyła się na trasie pokrytej trawą, liczącej 500 metrów. Nowosielski pokonał ją ponad 124 razy, dopingowany przez licznie zgromadzoną publiczność.
„Sześć godzin to nie jest aż tak wielki wyczyn. Podejmowałem już trudniejsze wyzwania. Najcięższa próba czeka mnie za niespełna miesiąc w Grecji. Wystartuję wówczas w słynnym Spartathlonie, 240-kilometrowym biegu z Aten do Sparty. Żeby bieg został zaliczony należy pokonać dystans w czasie krótszym niż 36 godzin” – powiedział tuż po próbie Łukasz Nowosielski.

Łukasz Nowosielski to jeden z najzdolniejszych biegaczy długodystansowych młodego pokolenia. Uczestnik wielu maratonów i ultramaratonów. Debiut w słynnej „Kaliskiej Setce”, w 2006 roku, przyniósł mu 18. miejsce w klasyfikacji generalnej i zwycięstwo w swojej kategorii wiekowej – M20 (od 20 do 30 lat). Ten morderczy dystans przebiegł w czasie 9:39:42. Podczas, rozgrywanego w kwietniu 2007 roku, 12-godzinnego IX Międzynarodowego Biegu Rudzkiego przebiegł 119 km i 670 m, co dało mu 12. miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w swojej kategorii wiekowej.