logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Tylko jedna szabla
/ fot. DEM
Jeden złoty, trzy srebrne i cztery brązowe medale zdobyli nasi szermierze na wózkach w zakończonych w niedzielę w Warszawie zawodach Pucharu Świata „Szabla Kilińskiego”.

W sobotę w szpadzie drugie miejsca zajęli: Dariusz Pender w kat. A i Robert Wyśmierski w kat. B. W kat. C na trzeciej pozycji uplasował się Dominik Rymer.

W niedzielę najlepiej spisał się Grzegorz Pluta, który w finale szabli B przegrał z Francuzem Laurentem Francisem 9:15.
– Może nie zdobyliśmy tyle złotych medali na ile liczyliśmy, ale wciąż jesteśmy w światowej czołówce – tłumaczy Marek Gniewkowski, trener naszej reprezentacji.

Zwycięzcy w nagrodę otrzymywali szable. Z Polaków dostała ją tylko Marta Makowska, która triumfowała w szpadzie B.

– Trochę żal, że moi koledzy i koleżanki nie poszli w moje ślady. Mam nadzieję, że na paraolimpiadzie będzie nas więcej. Niestety, odnowiła mi się kontuzja i w niedzielę nie wystartowałam w rywalizacji drużyn – mówi Marta Makowska.

Szable wręczał m.in. filmowy Michał Wołodyjowski z „Ogniem i mieczem”, czyli Zbigniew Zamachowski. – Wiem, jak trudno nią władać , bo miałem z tym do czynienia najpierw w szkole, a później w filmie. Sport ten wymaga niesamowitej koncentracji i kondycji. Dlatego jestem pełen podziwu dla zawodników.

autor: KRZYSZTOF LECH

Czytaj więcej w Życiu Warszawy

2007-07-23 - Życie Warszawy, www.zw.com.pl /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Sport niepełnosprawnych - Sport niepełnosprawnych

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1