logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Partyka z brązem
Natalia Partyka
Natalia Partyka / fot. pzts.pl
Reprezentacja Polski juniorek zdobyła brązowy medal na mistrzostwach Europy juniorek w tenisie stołowym. Gwiazdą biało-czerwonych była Natalia Partyka. 18-letnia gdańszczanka w Bratysławie w turnieju drużynowym wygrała dziewięć z dziesięciu gier.

Natalia jest wychowanką MRKS. Ostatni sezon spędziła w LUKS Orneta. Z powodzeniem gra we wszystkich kategoriach wiekowych oraz w zawodach niepełnosprawnych. Na praigrzyskach startowała już w Sydney, gdy miała 11 lat. Na razie w jej karierze najlepszy był 2004 rok. W Budapeszcie w mistrzostwachEuropy kadetek zdobyła po dwa złote (w tym w singlu) oraz srebrne medale, a z paraolimpiady w Atenach przywiozła złoto. Jest też aktualną mistrzynią świata niepełnosprawnych i wicemistrzynią Polski w singlu seniorek.

W Bratysławie podopieczne Leszka Kucharskiego broniły srebra sprzed roku. Niestety, znów nie dały rady Rumunkom. Tym razem z tą drużyną zmierzyły się już w półfinale i przegrały 1:3, a honorowy punkt, w pierwszej grze meczu zdobyła Partyka. W pojedynku o brąz Natalia wygrała oba pojedynki, punkt dorzuciła Natalia Bąk i była wygrana 3:1 nad Francją. Warto dodać, że był to udany rewanż za porażkę grupową z tym rywalem (2:3). Ponadto polska drużyna, w skład której wchodziły także Katarzyna Grzybowska, Anna Żak i Adrianna Szulc, wygrywała na Słowacji z: Hiszpanią, Czechami i Grecją po 3:0 oraz w ćwierćfinale z Włochami 3:1.

W środę startują turnieje w grach pojedynczych i podwójnych. Partyka w każdej konkurencji do faworytek. W tym roku w TOP-12 zajęła wszak trzecie miejsce.


2007-07-19 - trojmiasto.pl /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Sport niepełnosprawnych - Sport niepełnosprawnych

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1