logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Światowy dzień deskorolki w Warszawie
/ fot. ...
Już w ten czwartek 21 czerwca w Warszawie wszyscy miłośnicy deskorolki świętować będą Światowy Dzień Deskorolki – Cruzer Skateboarding Day. Z tej okazji na ulicy Chmielnej stanie specjalnie przygotowana minirampa, na której elita polskiej deskorolki rywalizować będzie w widowiskowych zawodach. Dodatkowo podziwiać będzie można zdjęcia najlepszych polskich fotografów sportów ekstremalnych i filmy z tourów deskorolkowych Town Tour.

Impreza odbędzie się w wyjątkowym, kultowym miejscu – Galerii Jabłkowskich, która mieści się w podwórku kamienicy przy ulicy Chmielnej 21. Tam pośród zdjęć najlepszych fotografów sportów ekstremalnych: Rafała Wielgusa, Wojtka Antonowa i Janka Kriwola stanie minirampa, na której najlepsi polscy zawodnicy rywalizować będą w zawodach. Uwieńczeniem kulturalno - sportowej części Cruzer Skateboarding Day będzie projekcja filmów z trzech edycji tourów deskorolkowych Town Tour, po której rozpocznie się afterparty.
Wstęp na imprezę, która rozpocznie się o godzinie 15.00 jest wolny. O oprawę muzyczną zadbają popularni DJ’e – DFC, DEF i Frodo.

21 czerwca 2004 r. w Nowym Jorku setki miłośników deskorolki, przejechało ulicami miasta wzbudzając wszędzie, gdzie się pojawili wielkie zainteresowanie. Ten niekonwencjonalny pomysł spodobał się skejtom z innych miast, którym zależało na promocji deskorolki i rok później zorganizowali podobne przedsięwzięcia w swoich miastach nie tylko w USA,
ale i w innych krajach. Dzień 21 czerwca został okrzyknięty Światowym Dniem Deskorolki.

W Polsce po raz pierwszy na dużą skalę Światowy Dzień Deskorolki świętowany był w ubiegłym roku. Jego obchody  połączone zostały z rozpoczęciem trzeciej edycji touru deskorolkowego Town Tour – jednej z największych i najlepszych imprez deskorolkowych organizowanych nie tylko w Polsce, ale i całej Europie Środkowej. Przyjechało wtedy do Polski wielu zawodników z najlepszych europejskich teamów, między innymi Peter Horvat, Ruben Garcia i Jody Smith, którzy jeździli i bawili się wspólnie z najlepszymi polskimi zawodnikami i setkami milośników deskorolki.  

Cruzer Skateboarding Day
21 czerwca (czwartek) Galeria Jabłkowskich, ul. Chmielna 21

15.00 otwarcie wystawy
15.30 eliminacje do zawodów miniramp contest
16.00 miniramp contest
18.00 miniramp contest – finał
20.00 konkurs na najlepszy trick
21.00 projekcje filmów z Town Tour
23.00 afterparty U Artystów, ul. Mazowiecka


* Town Tour to jedna z największych imprez deskorolkowych organizowanych w Europie Środkowej. Od 2004 roku odbyły się już trzy cykle imprez Town Tour, które zgromadziły ponad 20 tysiecy miłośników skateboardingu. W tourach wzięło dotychczas udział ponad 50 zawodników z najlepszych polskich teamów, a także zawodnicy z europejskich teamów DC, Adio i Red Bull. W mediach Town Tour zbiera znakomite recenzje. Przez wielu uznawany jest za najlepszą, a przede wszystkim jedyną w swoim rodzaju imprezę deskorolkową. Town Tour odwiedził między innymi Warszawę, Gdańsk, Sopot, Poznań, Łódź, Wrocław, Toruń, Opole, Katowice, a także Berlin i Pragę.


2007-06-19 - ... /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Inne szaleństwa - inne

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1