Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info

Brąz dla Polski w MŚ Studentów w Armwrestlingu
Dariusz Groch
Dariusz Groch / fot. armpower.net
Dariusz Groch zdobył brązowy medal podczas akademickich mistrzostw świata w siłowaniu na rękę. Polak startujący w Moskwie w kategorii do 70 kg stanął na podium po rywalizacji na prawą rękę.

Już po raz szósty, w dniach 25-27 maja 2007 roku w Moskwie Rosyjska Federacja Siłowania na Ręce z Prezydentem Rosyjskiej Federacji – A. Filimonovem na czele organizowała „Mistrzostwa Świata Studentów w Armwrestlingu”.

Tegoroczny turniej był dla Polski wyjątkowy. Po raz pierwszy nasz kraj reprezentowała trzyosobowa drużyna armwrestlingowa. W kategorii do 60 kg na lewą i prawą rękę wystartował Mateusz Wyrwa z Niska. W kategorii do 75 kg reprezentował nas jego klubowy kolega – Dariusz Groch.

Największy sukces osiągnął jednak Tomasz Szewczyk z Tomaszowa Mazowieckiego startujący w kategorii do 70 kg. Polak, mimo ogromnej konkurencji (ponad dwudziestu zawodników) zdobył brązowy medal w rywalizacji na rękę prawą.