logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Rekordowa liczba zgłoszeń do Orlen Polish Open
/ fot. Orlen Polish Open
Ku zaskoczeniu organizatorów, do XIII Międzynarodowwego Turnieju Tenisa na Wózkach Orlen Polish Open zgłosiło się aż 90 zawodników i zawodniczek z całego świata.

W związku z tym, odbędą się gry w kategorii mężczyzn (MainDraw, Second Draw i B Draw), kobiet (MainDraw), quad (MainDraw) i juniorów, którzy zagrają w grach singlowych i deblowych. W turnieju wezmą udział zawodnicy z 14 krajów: Argentyny, Francji, Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Szwecji, Czech, Hiszpanii, Niemiec, Włoch, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Danii i oczywiście Polski.
Zapowiadają się wielkie sportowe emocje, dzięki temu, że w turnieju wezmą udział zawodnicy z czołówki światowej tj. Frederic Cazeaudumec (Francja) nr 10 rankingu światowego, Ben Weekes (Australia) nr 11 rankingu światowego, Frederic Cattaneo (Francja) nr 13, Stefan Olsson (Szwecja) nr 14. Na turnieju nie zabraknie przedstawiciela gospodarzy Piotra Jaroszewskiego, który obecnie jest nr 24 w światowym rankingu.
Wśród szesnastu kobiet, które zagrają w turnieju są: Agnieszka Bartczak (Polska) nr 11 rankingu światowego i nr 1 w Polsce, Beth Arnoult-Ritthaler (USA) nr 18  rankingu światowego. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku to właśnie Agnieszka Bartczak wygrała w kategorii kobiet.
Po raz pierwszy w turnieju Orlen Polish Open będą walczyć także juniorzy. Zagrają młodzi zawodnicy z Australii, Nowej Zelandii i Polski.
Mecze rozpoczynają się 5 czerwca na kortach Wisła w Płocku przy ulicy Łukasiewicza 34. Natomiast na finały gier deblowych organizatorzy zapraszają w piątek 8 czerwca, a finały gier singlowych 9 czerwca.


2007-05-15 - aktivpress.pl /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Sporty lądowe - Tenis
Szukaj w kategorii: Sport niepełnosprawnych - Sport niepełnosprawnych

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1