logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Motocyklowe Mistrzostwa Polski
Paweł Szkopek startuje już w mistrzostwach świata
Paweł Szkopek startuje już w mistrzostwach świata / fot. szkopek.pl
    Z sześciu rund będzie składać się w tym roku cykl Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Cztery rozegrane zostaną na torze w Poznaniu, dwie w czeskich miejscowościach: Brno i Most.

    Podobnie jak w poprzednich latach mistrzostwa będą rozgrywane w trzech klasach: Superbike, Supersport 600 i Superstock, która dotąd nazywała się Stocksport. W każdej z klas do klasyfikacji zaliczanych będzie osiem wyścigów. W związku z tym w niektóre weekendy zawodnicy będą musieli startować w dwóch wyścigach.
    W ubiegłym sezonie klasę Superbike zdominował Teodor Myszkowski, który zdobył mistrzostwo z ogromną przewagą nad rywalami. Supersport wygrał Tomasz Pawelec zastępując swojego brata Andrzeja, który przeniósł się do klasy Stocksport. Debiut powiódł się Pawelec wygrał rywalizację z Pawłem Szkopkiem.
    W tym sezonie w klasie Superstock będzie "luźniej", ponieważ Andrzej Pawelec i Paweł Szkopek zrezygnowali z występów krajowych. Pawelec będzie się ścigał w klasie Superbike w mistrzostwach Niemiec. Szkopek natomiast zainaugurował już starty w mistrzostwach świata w klasie Supersport. W pierwszym wyscigu w Katarze Polak, startujący w czeskim zespole "Intermoto Honda Czech Republic", zajął trzynaste miejsce i zdobył pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej.

Program Motocyklowych Mistrzostw Polski:

14-15.05 Tor Poznań - podwójny wyścig klasy Supersport
18-19.06 Tor Poznań - podwójny wyścig klas Superbike oraz Superstock
16-17.07 Tor Poznań - podwójny wyścig klasy Supersport
30-31.07 Tor Most (Czechy)
6-7.08 Tor Brno (Czechy)
3-4.09 Tor Poznań - podwójny wyścig klas Superbike oraz Superstock


2005-03-22 - DEM /aktivpress.pl

Szukaj w kategorii: Automoto - Motocykle

[ wersja do druku ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1