logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Aktywne gminy
:: sztutowo ::

ogólnie Dane teleadresowe zdjęcia
Informacje ogólne

nazwa gminy:sztutowo

Nadmorska Gmina Sztutowo położona jest we wschodniej części województwa pomorskiego. W całości znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego” Mierzeja Wiślana” oraz w jego otulinie, stanowiącej północny skraj Żuław Wiślanych.Granicę Gminy w dużej części wytyczyła sama natura .Od północy stanowi ją  Bałtyk, od wschodu Zatoka Wiślana, od południa rzeka Szkarpawa (Wisła Elbląska)  a od południowego zachodu rzeka Wisła Królewiecka.Teren Gminy został ukształtowany przez naniesienie  przez prądy morskie i Wisłę piasku i  mułu ,tworząc obecny kształt Mierzei Wiślanej i Żuław. Obszar Gminy obejmuje 10.749ha z czego prawie 2)3 zajmują wody i lasy. W Gminie zamieszkuje stale  3720 osób. Podstawą egzystencji mieszkańców w wieku produkcyjnym  jest praca w usługach  w tym związanych w dużym stopniu  z turystyką oraz w rolnictwie i rybołówstwie. W Gminie Sztutowo występują duże rezerwy wykwalifikowanej siły roboczej. Proponowane oferty pracy związane z obsługą ruchu turystycznego mają charakter przede wszystkim sezonowy. Gmina Sztutowo wyróżnia się bogatymi walorami przyrodniczo-krajobrazowymi oraz bioklimatycznymi ,korzystnymi dla rozwoju turystyki uzdrowiskowej w części mierzejowej Gminy. W Sztutowie i Kątach Rybackich znajdują się czyste i szerokie plaże morskie, las nadmorski z przewagą sosnowego drzewostanu ,obfitość wód, malownicze przystanie rybackie w Kątach Rybackich  a także największy rezerwat Kormoranów w Polsce. W Gminie istnieje rozległa i zróżnicowana w cenie i standardzie  baza noclegowa.Dla odwiedzających Gminę  turystów oferowane są  różne formy wypoczynku  i rekreacji  w tym: - wodna - przy wykorzystaniu sprzętu pływającego  na Zatoce Wiślanej w Kątach Rybackichi na Wiśle Królewieckiej w  Sztutowie; - plażowa -  w formie gier zespołowych (piłka plażowa siatkowa i nożna)na plaży morskiej w Sztutowie i Kątach Rybackich; - konna- w ośrodku jazdy konnej w Sztutowie przy ul. Zalewowej 14.

W Sztutowie  na terenie byłego obozu koncentracyjnego Stutthof  znajduje się międzynarodowe miejsce pamięci ofiar hitleryzmu – Muzeum Stutthof w Sztutowie.

  Na terenie gminy znajdują się czyste i szerokie plaże, las z przewagą sosnowego drzewostanu, rozległa i zróżnicowana w cenie i standardzie baza noclegowa. Szczegółowy wykaz bazy noclegowej Gminy Sztutowo www.sztutowo.ug.gov.pl

Usytuowanie pośród wód okalających praktycznie z każdej strony powoduje konieczność funkcjonowania ważnych dla bytu i ciekawych dla turystów budowli hydrotechnicznych, jak most zwodzony w Sztutowie, stacje pomp w Kobylej Kępie, Grochowie oraz port i przystań rybacka w Kątach Rybackich.

[ «« powrót do listy «« ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1