logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Aktywne gminy
:: Suchy Las ::

ogólnie Dane teleadresowe zdjęcia
Informacje ogólne

nazwa gminy:Suchy Las

Gmina składa się obecnie z dziewięciu jednostek pomocniczych – czterech osiedli: Suchy Las, Biedrusko, Złotniki – Osiedle, Osiedle Grzybowe oraz pięciu sołectw: Chludowo, Golęczewo, Zielątkowo, Złotkowo, Złotniki – Wieś.

Suchy Las jest Gminą malowniczą, nowoczesną i prężnie rozwijającą się, przez co przyciąga zarówno inwestorów, jak i osoby chcące osiedlić się z dala od miejskiego zgiełku.

Cechą wyróżniającą Gminę jest położony na jej terenie poligon, który zajmuje aż 62,6 % powierzchni całej Gminy. Poligon jest wyjątkowo malowniczym obszarem, o niesłychanie ciekawej faunie i florze, a ze względu na bliskość Poznania pełni funkcję „zielonych płuc miasta”.

Gmina Suchy Las położona jest na obszarze Pojezierza Wielkopolskiego. Najbardziej atrakcyjne i cenne obszary objęte zostały ochroną poprzez utworzenie w 1994 r Obszaru Chronionego Krajobrazu „Biedrusko”, który bezpośrednio łączy się z Zespołem Przyrodniczo – Krajobrazowym „Morasko”, położonym na obszarze miasta Poznania.

Unikatem na skalę europejską jest położony na tym terenie „Rezerwat Meteorytów”, w którym można zobaczyć wgłębienia powstałe na skutek deszczu meteorytowego.[ «« powrót do listy «« ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1