logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Aktywne gminy
:: Malbork ::

ogólnie Dane teleadresowe zdjęcia
Informacje ogólne

nazwa gminy:Malbork

Malbork jest miastem o bogatej historii, której początek sięga roku 1276. Szczyci się wieloma cennymi zabytkami, wśród których wyróżnia się Zamek Krzyżacki, stanowiący główny cel turystycznego pobytu w mieście. Jest on największą gotycką warownią na świecie zbudowaną z cegły, która zachwyca nie tylko swoją architekturą, ale także unikatowymi zbiorami dzieł sztuki, bursztynów i numizmatów. Niepowtarzalny charakter tej średniowiecznej warowni uhonorowany został w 1997 roku wpisem na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Do murów fortecznych zamku przylega Stare Miasto z wieloma zachowanymi zabytkami architektury średniowiecznej. Najważniejszymi obiektami na tym obszarze są: gotycki Kościół Św. Jana Chrzciciela, Ratusz Staromiejski z XIV w. oraz zespół murów obronnych z dwiema średniowiecznymi bramami miejskimi oraz Szkołą Łacińską.


Podkreślić należy, że w Malborku odbywają się liczne imprezy  kulturalne i sportowe, wśród nich najważniejsza – „Oblężenie Malborka”, która corocznie ściąga do miasta tysiące turystów.  Impreza odbywa się rokrocznie w trzeci weekend sierpnia.

 

Wszystko to decyduje o turystycznej atrakcyjności miasta, która w ciągu najbliższych kilku lat zostanie jeszcze bardziej wzbogacona. Już teraz Malbork odwiedza 700.000 turystów rocznie.[ «« powrót do listy «« ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1