logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Aktywne gminy
:: Dobre Miasto ::

ogólnie Dane teleadresowe zdjęcia
Informacje ogólne

nazwa gminy:Dobre Miasto

 Dobre Miasto………

Zapraszamy Państwa do jednego z najpiękniejszych regionów turystycznych – na Warmię, gdzie w jednym z malowniczych zakątków na niewielkim wzniesieniu rozległej doliny rzeki Łyny leży Dobre Miasto. Jesteśmy przekonani, że zainspirowaniurokiem Dobrego Miasta będziecie Państwo wracać tu niejednokrotnie. Miłośnicy przyrody mogą tu odetchnąć czystym i świeżym powietrzem, zachwycić się urzekającą przyrodą, przepięknymi lasami i czystymi jeziorami.

Na całej długości wschodnich granic przylegają do miasta rozległe Lasy Wichrowskie, kryjące nieprzebrane ilości zwierzyny, grzybów i jagód.

Wśród malowniczych i lesistych terenów wytyczone są trasy rowerowe. Jedna z nich przebiega obok jeziora Limajno zwanego „Perłą Warmii” posiadającego I klasę czystości wód, z licznymi zatoczkami i półwyspami oraz zadrzewioną wyspą w części wschodniej. Czyste wody jeziora przyciągają licznych amatorów sportów wodnych i wędkowania. Znajduje się tu ośrodek wypoczynkowy oraz pole namiotowe.

 Sporą dawkę emocji może dać spływ kajakowy rzeką Łyną (11 co do długości w kraju),

 która przecina lasy płynąc krętym korytem wśród morenowych wzgórz. Podczas spływu możemy zauważyć wiele gatunków rzadkich zwierząt wodnych i ptaków takich jak: bobry, wydry i przepięknego ptaka zimorodka.

Na skraju Lasów Wichrowskich 5 km od Dobrego Miasta leżą Smolajny, dawna rezydencja biskupów warmińskich, która była ulubionym miejscem pobytu biskupa Ignacego Krasickiego. Możemy zatrzymać się tu na odpoczynek w Pałacu Biskupów Warmińskich lub na polu namiotowym.

 
Okolice Dobrego Miasta obfitują w stare kościoły, pełne zabytków. Najbardziej znanym jako miejsce odpustowe, jest barokowy kościół w Głotowie. Obok kościoła w zadrzewionym jarze po obu stronach rzeki Kwieli ciągnie się pięknie wkomponowana w przyrodę Kalwaria Warmińska.

 [ «« powrót do listy «« ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1