logo
szukaj artukułów:
Aktywni.info, Aktivpro.pl - tel: 602 29 24 77; (22) 789 60 40 - biuro@aktywni.info
   
 
Aktywne gminy
:: Brwinów ::

ogólnie Dane teleadresowe zdjęcia
Informacje ogólne

nazwa gminy:Brwinów

Gmina Brwinów jest gminą miejsko – wiejską, położoną w południowo – zachodniej części Województwa Mazowieckiego. Na obszarze tym zamieszkuje ok. 20 tys. osób, w tym ponad 11 tys. w mieście Brwinów. Ciekawa historia, dużo zieleni, świetne połączenia komunikacyjne to tylko niektóre aspekty, mogące zapewnić atrakcyjność tego miejsca. 

Na terenie gminy, a dokładnie w Otrębusach mieści się siedziba światowej sławy Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, a także dwie placówki muzealne: Muzeum Sztuki Ludowej i Muzeum Motoryzacji. W samym centrum Brwinowa znajduje się Ośrodek Kultury, który często organizuje imprezy oraz konkursy w szczególności skierowane do młodych mieszkańców.

Jednak głównym atutem jest położenie w odległości 25 km od centrum Warszawy w pasie rosnącej urbanizacji i dynamicznego wzrostu gospodarczego. Istnieje również duży potencjał obszarów niezagospodarowanych z możliwością ich wykorzystania dla celów przemysłu, drobnej wytwórczości, usług i przede wszystkim zabudowy mieszkaniowej. Atrakcyjność tych terenów podnosi perspektywa ulokowania w jej północnych granicach autostrady A2-Berlin-Warszawa-Moskwa.

Pomimo położenia w obszarze dynamicznej urbanizacji, Gmina Brwinów zachowała kameralny charakter, dzięki dominującej zabudowie willowej oraz jednorodzinnej, a także wielu zabytkowym domom. Malownicze ogrody podnoszą atrakcyjność miasta, ale także i okolic, jako doskonałego miejsca do zamieszkania. Sieć szlaków turystycznych niezależnie od pory roku, zachęca do spacerów indywidualnych turystów, jak i zorganizowane grupy wycieczek.

Kolejną zaletą gminy Brwinów dla osób mieszkających lub chcących zamieszkać na jej terenie jest możliwość prowadzenia aktywnego i zdrowego stylu życia dzięki szerokiej ofercie klubów sportowych, klubów fitness, klubów jeździeckich, siłowni, kortów tenisowych oraz tras rowerowych.

Gmina Brwinów dynamicznie rozwija się pod względem gospodarczym. Zarejestrowanych jest w niej ok. 3 tys. firm. Dominują podmioty gospodarcze z branży usługowej, handlowej i produkcyjnej. Systematycznie powiększa się oferta rynku mieszkaniowego,  w szczególności promuje się budownictwo indywidualne.

Warto dodać, iż na terenie gminy mocno zaawansowane są prace związane z rozbudową wodociągów miejskich oraz kanalizacji sanitarnej. Ma to znaczący wpływ na środowisko naturalne, ale w szczególności wpływa na komfort życia mieszkańców.

Niezaprzeczalnym atutem dla potencjalnych nowych oraz obecnych mieszkańców jest dostępność i jakość systemu edukacji. Przedszkola oferują wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, nowatorskie sposoby pracy z dziećmi oraz naukę języków obcych. Starsza młodzież może uczęszczać do jednego z czterech Zespołów Szkół, a w późniejszym okresie do Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Iwaszkiewicza. Szkoły w Otrębusach i Żółwinie uzyskały tytuł „Szkoły z klasą”, będący ogólnopolskim, prestiżowym certyfikatem jakości ich pracy, ale także oceną podejścia kadry nauczycielskiej do ucznia. Na zakończenie warto zaznaczyć, że atutem Gminy Brwinów jest jej społeczność o głęboko zakorzenionych tradycjach, która swobodnie czerpie z wartościowej oferty kulturalno-oświatowej.[ «« powrót do listy «« ]
 
belka geo search
Loading ...
1
1
1
1
1
1
1